„Pomóżmy dzieciom, by każde z nich
mogło stać się tym, 
kim stać się może” -J. Korczak

DOMEK MONTESSORI

Domek Montessori powstał, aby wspierać dzieci i pomagać rodzicom w towarzyszeniu swoim dzieciom w ich drodze rozwoju.

W ciągu wielu ostatnich lat przyzwyczailiśmy się do edukacji podawczej, w której dzieci otrzymują instrukcje i gotowe sposoby działania. Jednak czasy się zmieniły i aby dzieci mogły czuć się w nich pewnie, powinny uczyć się nowych kompetencji. Należy tworzyć im warunki, aby mogły podążać najlepszymi dla siebie ścieżkami, poznawać swoje osobiste mocne strony i stawać się samodzielnymi i sprawczymi ludźmi.  Dlatego w naszym miejscu chcielibyśmy pokazywać, jak uwalniać dziecko spod ścisłej kontroli, aby mogło swobodnie działać, eksplorować swoje otoczenie w naturalny sposób, popełniając błędy, ucząc się na nich, ale i respektując granice.

Zarówno zajęcia umuzykalniające Gordonki, jak i Montessori dają dzieciom swobodę potrzebną do naturalnego rozwoju.

Co znajdziecie u nas?

Pracownia Montessori

Polubisz to miejsce, jeśli ważny jest dla Ciebie spokój i wyhamowanie w biegu codziennego dnia. Nie ma tu natłoku dźwięków i szybko zmieniających się atrakcji. Zamiast tego jest stałość otoczenia, określony rytm i pewien porządek, co daje dziecku poczucie bezpieczeństwa, pozwala mu łagodzić wewnętrzny chaos, budować samodzielność i wiarę we własne możliwości. Pracownia wyposażona jest w nieskomplikowane przedmioty, którymi dziecko może manipulować tak długo, jak tylko potrzebuje. 

Gordonki dla najmłodszych

Nauka muzyki może być tak naturalna, jak nauka mowy. Jeśli małe dziecko otoczymy dźwiękami melodii, będzie ono je po prostu chłonąć i w spontaniczny sposób rozwijać swój zmysł muzyczny, a wraz z tym budować fundamenty pod wiele innych zdolności np. językowych i matematycznych.

Materiały edukacyjne dla placówek i edukatorów

Skorzystaj z materiałów, które tworzymy. Wyposaż w nie swoją placówkę lub dom, jeśli edukujesz swoje dziecko. Materiały są tworzone od podstaw, są spójne stylistycznie, a ten rodzaj rysunków kochają dzieci.

Ela Matkowska

Nauczyciel i asystent Montessori (AMI, PSM, PIM), certyfikowany edukator Pozytywnej Dyscypliny, założycielka Domku Montessori. Pomaga małym dzieciom poczuć ich możliwości, pielęgnować ich zainteresowanie przejawami codziennego życia, cieszyć się tym, co proste. Pomaga rodzicom patrzeć na swoje dziecko bez natychmiastowych ocen, dostrzegać mocne strony dziecka, rozumieć jego świat.

Marta Grabowska

Kulturoznawca, wokalistka, nauczyciel kierowania edukacją muzyczną wg teorii E.E. Gordona i muzykoterapeutka. Autorka płyty dla niemowląt i małych dzieci „Śpiewamy bez słów”. Pomaga dzieciom słyszeć dźwięki, rozwijać wrażliwość muzyczną, a wraz z tym rozwijać wiele innych zdolności i kompetencji.

Przez pierwsze dni adaptacji byliśmy z [córeczką] w przedszkolu. Mieliśmy wtedy okazję zauważyć różnicę w podejściu do dzieci między placówką Montessori [Domkiem Montessori] i "tradycyjnym" przedszkolem. Podejście Montessori zdecydowanie bardziej nam odpowiada.
Ciocie w przedszkolu nie mogą się nadziwić, że [moja córeczka] chce im we wszystkim pomagać, nakrywać do stołu, porządki robić 🙂 mówię, że Asia to dziecko z Domku Montessori!
Bardzo dziękujemy za dotychczasowe zajęcia. Były dla nas bardzo owocne dla Tymusia i dla mojej osoby. Bardzo żałuję, że zajęcia nie są prowadzone jako żłobek ;( Będziemy wszystkim polecać i informować o tak wspaniałym miejscu. 😀
Powiem Ci szczerze, że szukaliśmy czegoś takiego tutaj na miejscu... ale to jest wszystko takie głośne i rozkrzyczane. Zostaliśmy przez Ciebie rozpieszczeni.
(...) Tęsknimy za Domkiem harmonią, spokojem i Twoimi pomysłami. (...) To wyjątkowe miejsce! (...)
... mnie bardzo zależy na zajęciach Montessori, bo widzę rozwój dziecka przez zajęcia 🙂
Każde zajęcia wnoszą ogrom wyborów, możliwości, zaangażowania, skupienia, a w tym wszystkim i radości. Poprzez zabawę, sprzątanie, zajęcia manualne, samodzielne przygotowanie posiłku, wspólne "muzykowanie" do budowania odpowiedzialności i niezależności.
Product has been added to your cart